Belka
Wtorek, 16 Października 2018   imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Powiatowy Dzień Nauczyciela w Ostrowie...

Data dodania: 2018-10-13
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w sobotni wieczór w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas uroczystości ponad 20 osób odebrało wyróżnie... więcej »
 
 

100-lecie Szkoły Dwojga Imion - III LO im. M....

Data dodania: 2018-10-13
W sobotę odbyło się oficjalne rozpoczęcie IX Zjazdu Absolwentów i Wychowanków Szkoły Dwojga Imion - III LO w Kaliszu. Po mszy świętej i uroczystościach w mura... więcej »
 
 

Filharmonia Kaliska zainaugurowała nowy sezon....

Data dodania: 2018-10-13
Szymona Naściszewskiego, Dominika Kossakowskiego i Grzegorza Warzechę - trzech nowych koncertmistrzów usłyszeli w piątkowy wieczór melomani, którzy przybyli na koncert ina... więcej »
 
 

Ćwiczenia strażaków z całego regionu w...

Data dodania: 2018-10-13
W Odolanowie odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „Gazy 2018”. Dzięki udostępnieniu miejsca przez PGNiG S.A. oraz GAZ-SYSTEM S.A. można było je przeprowadzić w ... więcej »
 
 

Kaliskie Forum Biznesu. Technologie w biznesie...

Data dodania: 2018-10-13
Działań promocyjnych w internecie, istotne aspekty bycia „smart” w biznesie, czy koncepcja i technologia czwartej rewolucji przemysłowej - te tematy poruszono podczas III Kaliskiego For... więcej »
 
 

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej w Ostrowie...

Data dodania: 2018-10-12
Miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w piątek w Starej Bibliotece. W dniu swojego święta blisko 30 nauczycieli odebrało nagrody. więcej »
 
 

Beata Szydło gościem konwencji wyborczej Prawa i...

Data dodania: 2018-10-12
Wicepremier Beata Szydło spotkała się z mieszkańcami Kalisza w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Podczas swojego przemówienia zaznaczyła, że za rzą... więcej »
 
 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed...

Data dodania: 2018-10-12
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami, którzy chcą uzyskać dostęp do danych zgromadzonych na komputerach klientów. Zakład przypomina, że nie... więcej »
 
 

Wypadków w rolnictwie ciągle notuje się zbyt wiele

Data dodania: 2018-10-12
Wypadkowość w rolnictwie w Wielkopolsce, choć mniejsza niż jeszcze kilka lat temu, ciągle utrzymuje się na dość wysokim poziomie. Z danych statystycznych wynika, że ... więcej »
 
 

Koalicja Obywatelska podpisała przed ratuszem...

Data dodania: 2018-10-12
Koalicja Obywatelska podpisała w piątek przed ratuszem "Kontrakt dla Kalisza", czyli zobowiązanie zrealizowania wszystkich zapowiedzianych przez nich projektów. - Nasz program nie wynika z... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 613
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kępiński - powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą w Kępnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica, zajmując powierzchnię 609,39 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Niesób i Prosna), rezerwaty przyrody (Las Łęgowy i Oles w Dolinie Pomianki, Stara Buczyna w Rakowie oraz Studnica) oraz szlaki turystyczne pieszo-rowerowe. Do zabytków zaliczają się: pałace (pałac Mańkowskich w Grębaninie z końca XIX wieku, w Laskach z 1908 roku,  Mroczeniu, Skoroszowie wybudowany w 1700 roku jako rezydencja biskupów i Siemianicach wybudowany przez Piotra Szembeka w 1835 roku), ratusz w Kępnie, dzwonnica w Domasłowie, synagoga w Kępnie oraz wiele zabytkowych kościołów.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle - głównie drzewnym i meblarskim.

  Przez powiat przebiega trasa europejska E67 oraz trzy drogi krajowe nr:8, 11 i 39.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola