Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Na zdrowie ścianom

Data publikacji: 2019-08-20, Data modyfikacji: 2019-09-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Na zdrowie ścianom

To problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Obecność grzyba w mieszkaniu stanowi dla człowieka poważne zagrożenie. Jeśli się pojawi, należy się go jak najszybciej pozbyć i zabezpieczyć ściany przed ewentualnym powrotem niechcianego gościa. Skąd bierze się grzyb na ścianach? Dlaczego jest niebezpieczny? Jak go skutecznie usunąć?

Przyczyny powstawania grzyba
Głównym powodem jego powstawania jest nieprawidłowa wentylacja w pomieszczeniu, która w połączeniu z wysoką wilgotnością, stwarza idealne warunki dla rozwoju pleśni. Co jeszcze wpływa na pojawienie się grzyba w domu? Przemarznięcie zewnętrznych ścian, nieszczelne rynny podczas deszczu przepuszczające wodę, która wsiąka w ziemię tuż przy samych murach, tworząc wilgoć, brak światła słonecznego oraz nieodpowiednia izolacja. Kiedy grzyb już się pojawi, nie potrzebuje specjalnych warunków do rozwoju. Namnaża się niezwykle szybko i równie szybko można go zauważyć poprzez pojawiające się wykwity na ścianach w kolorze zielonym, brunatnym lub czarnym oraz specyficzny zapach stęchlizny unoszący się w powietrzu.

Grzyb a nasze zdrowie
Mimo tego, że teoretycznie zdajemy sobie sprawę z tego, jak grzyb niekorzystnie wpływa na stan naszego zdrowia, to i tak często bagatelizujemy go, gdy zaczyna się pojawiać. Niesłusznie! Grzyb wytwarza bowiem toksyny, które wraz z wdychanym powietrzem czy spożywanym jedzeniem, przedostają się do organizmu człowieka powodując problemy w układzie oddechowym, jak i pokarmowym. Powodują rozdrażnienie, bóle głowy, a także problemy skórne. Osłabiają odporność. Często są przyczyną astmy i alergii. W skrajnych przypadkach mogą spowodować dysfunkcję nerek, martwicę wątroby, niepłodność, a nawet nowotwór. Chcąc uniknąć przykrych konsekwencji, należy natychmiast po zlokalizowaniu problemu pozbyć się go i nie pozwolić na dalsze rozprzestrzenianie.

Jak z nim walczyć?
Najlepiej postawić na działania profilaktyczne, które zapobiegną w ogóle pojawieniu się grzyba. Co można zrobić? Przede wszystkim należy dopilnować, by ściany były dobrze ocieplone i zaizolowane. - Dobrym sposobem na zabezpieczenie ścian jest użycie odpowiedniej farby, która nie tylko odpowiednio pokryje powierzchnię, ale także zabezpieczy przez wilgocią i grzybem. Termointeligentna farba CIQ, która posiada właściwości termoizolacyjne, jest odporna na wielokrotne mycie, zmywanie – i co najważniejsze - grzyby oraz pleśń - mówi Waldemar Sas, Brand Manager Farby Termointeligentnej CIQ.

Poza zastosowaniem odpowiednich produktów izolacyjnych należy także pamiętać o częstym wietrzeniu pomieszczeń. Warto zainwestować w osuszacz powietrza i zainstalować wentylatory – to bardzo ważne, by wymiana powietrza była nieprzerywalna. Nie należy dostawiać mebli pod samą ścianę, ponieważ wtedy ściana nie oddycha, co powoduje potencjalne zagrożenie pojawienia się wilgoci, a co za tym idzie – grzyba. Jeśli intruz już pojawił się na ścianach, ale nie zdążył się mocno rozprzestrzenić, należy pozbawić go warunków, które mu sprzyjają, czyli osuszyć dane miejsce, zedrzeć grzyba za pomocą szczotki, następnie ścianę pomalować np. spirytusem, sodą lub roztworem wody z chlorem. Kiedy jednak grzyb wniknie w głąb ściany, trzeba zbić tynki i zastosować dużo silniejsze środki zwalczające uciążliwy problem. Jeśli te działania nie pomogą, należy koniecznie zgłosić się z problemem do specjalistów. To problem, którego nie wolno lekceważyć!

Więcej: www.termointeligentna.pl

CIQ, Źródło artykułu: https://termointeligentna.pl/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kępiński - powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą w Kępnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica, zajmując powierzchnię 609,39 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Niesób i Prosna), rezerwaty przyrody (Las Łęgowy i Oles w Dolinie Pomianki, Stara Buczyna w Rakowie oraz Studnica) oraz szlaki turystyczne pieszo-rowerowe. Do zabytków zaliczają się: pałace (pałac Mańkowskich w Grębaninie z końca XIX wieku, w Laskach z 1908 roku,  Mroczeniu, Skoroszowie wybudowany w 1700 roku jako rezydencja biskupów i Siemianicach wybudowany przez Piotra Szembeka w 1835 roku), ratusz w Kępnie, dzwonnica w Domasłowie, synagoga w Kępnie oraz wiele zabytkowych kościołów.

    Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle - głównie drzewnym i meblarskim.

    Przez powiat przebiega trasa europejska E67 oraz trzy drogi krajowe nr:8, 11 i 39.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola