Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Jak przetrwać upały w domu?

Data publikacji: 2019-06-21, Data modyfikacji: 2019-06-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak przetrwać upały w domu?

Letnie, uciążliwe upały dają się we znaki. Powodują zmęczenie oraz roztargnienie, wpływając tym samym niekorzystnie na nasze samopoczucie. Jesteśmy ospali i wyczerpani, a w nagrzanych mieszkaniach trudno szukać wytchnienia. Idealnym rozwiązaniem byłoby spędzać cały wolny czas w cieniu nad jeziorem, ale nie zawsze mamy taką możliwość. Jak więc poradzić sobie z nieznośnymi temperaturami we wnętrzach?

Mniej światła – więcej wytchnienia

Optymalna temperatura w pomieszczeniu nie powinna przekraczać 22 stopni – idealny komfort termiczny zapewni klimatyzacja, ale to jednak dość kosztowna, i niekoniecznie zdrowa, inwestycja. Istnieją jednak prostsze, doraźne rozwiązania. Warto pamiętać o tym, aby mieszkanie wietrzyć nocą, gdy temperatura jest niższa – w ciągu dnia natomiast należy zadbać o to, by gorące powietrze i promienie słoneczne nie wpadały do środka. Pozamykane i zasłonięte okna, które blokują przepływ gorącego powietrza, to warunek konieczny. Na rynku dostępne są rolety zewnętrzne, które całkowicie blokują przepływ światła, a nawet specjalistyczne rolety z powłoką odbijającą światło. Dzięki ich działaniu temperatura we wnętrzu może być o 10 stopni niższa niż na dworze.

Nawilżone powietrze

Jeśli upał jest nie do zniesienia, a powietrze stoi w miejscu, należy je nawilżyć. Jak można do tego doprowadzić? Wystarczy, że zrobicie pranie, a suszarkę postawicie na środku pokoju. Wilgotne ubrania w trakcie suszenia nawilżą powietrze. Kolejnym dobrym sposobem jest napełnienie wanny zimną wodą, która chłodzi powietrze i pochłania ciepło. Należy jednak pamiętać o tym, by otworzyć drzwi od łazienki. Doskonałym nawilżaczem i oczyszczaczem powietrza są rośliny, dlatego warto mieć je w domu – tym więcej, im większy metraż mieszkania. Przy wyborze należy kierować się przede wszystkim właściwościami roślin – najlepiej zdecydować się na takie, które oddają dużo wody podczas parowania i jednocześnie potrafią neutralizować niebezpieczne dla nas toksyny, które znajdują się w powietrzu. Przykładem idealnych roślin do domu są paprocie, bluszcze, fikusy,
a także skrzydłokwiat.

Inteligentny sposób na upał

Rynek podsuwa jednak jeszcze inne, inteligentne rozwiązanie. A właściwie – termointeligentne. Taka właśnie jest farba, która działa jak termos i dba o komfort powietrza w mieszkaniu oraz domu. Jak to możliwe? Dzieje się tak za sprawą inteligentnych mikrosfer, a właściwie całego Systemu Mikrosfer, na bazie którego stworzono termointeligentną farbę. Mikrosfery to niewielkie elastyczne cząstki polimerowe o sferycznym kształcie. Wewnątrz nich znajduje się obojętny gaz, którego działanie zapewnia znakomite odbijanie promieniowania cieplnego. Dzięki dynamicznemu działaniu cząstek polimerowych farba przejmuje funkcję izolacji, a pomalowane nią ściany stają się elastyczne wobec temperatury na zewnątrz. Zimą nie wypuszczają ciepła, zatrzymując je w środku domu. Z kolei latem – nie przepuszczają słonecznego żaru do wewnątrz, co sprawia, że temperatura w mieszkaniu jest optymalna, podczas gdy na zewnątrz nieprzyjemnie wysoka. CIQ najskuteczniej spośród farb dostępnych na rynku, izoluje ściany budynku – ściana pokryta farbą CIQ odbija aż do 95% promieniowania cieplnego. Termoizolacyjne właściwości farby przekładają się na zauważalną oszczędność kosztów ogrzewania domu oraz wzrost poczucia komfortu termicznego – komentuje Waldemar Sas, Brand Manager marki CIQ.

To farba ekologiczna, dostępna w białym kolorze. Dla uzyskania wybranego koloru, można ją mieszać z dowolnymi pigmentami, przez co jednak nie straci swoich właściwości.
Więcej: www.termointeligentna.pl

CIQ, Źródło artykułu: https://termointeligentna.pl/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kępiński - powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą w Kępnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica, zajmując powierzchnię 609,39 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Niesób i Prosna), rezerwaty przyrody (Las Łęgowy i Oles w Dolinie Pomianki, Stara Buczyna w Rakowie oraz Studnica) oraz szlaki turystyczne pieszo-rowerowe. Do zabytków zaliczają się: pałace (pałac Mańkowskich w Grębaninie z końca XIX wieku, w Laskach z 1908 roku,  Mroczeniu, Skoroszowie wybudowany w 1700 roku jako rezydencja biskupów i Siemianicach wybudowany przez Piotra Szembeka w 1835 roku), ratusz w Kępnie, dzwonnica w Domasłowie, synagoga w Kępnie oraz wiele zabytkowych kościołów.

    Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle - głównie drzewnym i meblarskim.

    Przez powiat przebiega trasa europejska E67 oraz trzy drogi krajowe nr:8, 11 i 39.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola