Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Walcz z rajami podatkowymi i zostań podatkowym liderem

Data publikacji: 2018-06-06, Data modyfikacji: 2018-06-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Walcz z rajami podatkowymi i zostań podatkowym liderem
  • „Walka z rajami podatkowymi" to temat pracy konkursowej w trzeciej edycji konkursu „Podatkowi liderzy".
  • Tym razem studenci i absolwenci kierunków prawniczych i ekonomicznych przedstawią swoje pomysły na strategię walki z ucieczką przed opodatkowaniem przy wykorzystaniu szkodliwej konkurencji podatkowej.
  • Na najlepszych czeka 12 płatnych staży w Ministerstwie Finansów.

Ustawodawcy na całym świecie starają się stworzyć mechanizmy, które będą skuteczną odpowiedzią na szkodliwą konkurencję podatkową. Uszczelnianie systemu podatkowego jest przedmiotem prac zarówno na poziomie państwowym, jak i międzynarodowym. Wymiana informacji podatkowych, projekt BEPS, czarna lista rajów podatkowych - to tylko niektóre przykłady istniejących instrumentów. Czy są one wystarczające? Jaka jest właściwa strategia walki z rajami podatkowymi? Czy państwa członkowskie powinny dążyć do uszczelnienia ustawodawstwa wewnętrznego, czy skupić się na wypracowaniu rozwiązań na poziomie międzynarodowym? Przedstaw swoją wizję skutecznej walki z rajami podatkowymi i zostań podatkowym liderem.

Sukces poprzednich edycji konkursu jest impulsem dla Ministerstwa Finansów, by po raz kolejny zaangażować studentów i absolwentów do dyskusji na temat aktualnych wyzwań, które stoją przed polskim oraz międzynarodowym prawem podatkowym. Laureaci otrzymają zaproszenie do odbycia stażu w Ministerstwie Finansów i wezmą udział w tworzeniu rozwiązań podatkowych, które będą służyć uszczelnieniu systemu podatkowego.

Udział w konkursie

Pracę konkursową „Walka z rajami podatkowymi" wyślij do 10 czerwca 2018 r. na adres e-mail. UWAGA: praca nie może przekroczyć dwóch stron formatu A4, czcionka 12.

Do pracy dołączCV, podpisaną kartę zgłoszenia udziału w konkursie oraz kopie dokumentów potwierdzających status studenta/absolwenta na kierunku prawniczym lub ekonomicznym.

Harmonogram konkursu:

do 13 czerwca – informacja o terminie rozmów z autorami wybranych prac konkursowych

18 - 22 czerwca – rozmowy kwalifikacyjne

do 27 czerwca 2018 – publikacja wyników na stronie internetowej.

Podatkowym liderom oferujemy:

  • płatny staż w Ministerstwie Finansów
  • udział w pracach grupy roboczej, zajmującej się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań podatkowych i uszczelnieniem prawa podatkowego.
Ministerstwo Finansów, Źródło artykułu: Ministerstwo Finansów, Autor zdjęć: Ministerstwo Finansów
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kępiński - powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą w Kępnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica, zajmując powierzchnię 609,39 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Niesób i Prosna), rezerwaty przyrody (Las Łęgowy i Oles w Dolinie Pomianki, Stara Buczyna w Rakowie oraz Studnica) oraz szlaki turystyczne pieszo-rowerowe. Do zabytków zaliczają się: pałace (pałac Mańkowskich w Grębaninie z końca XIX wieku, w Laskach z 1908 roku,  Mroczeniu, Skoroszowie wybudowany w 1700 roku jako rezydencja biskupów i Siemianicach wybudowany przez Piotra Szembeka w 1835 roku), ratusz w Kępnie, dzwonnica w Domasłowie, synagoga w Kępnie oraz wiele zabytkowych kościołów.

    Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle - głównie drzewnym i meblarskim.

    Przez powiat przebiega trasa europejska E67 oraz trzy drogi krajowe nr:8, 11 i 39.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola